Klassikalise massaaži baaskursus

Kursuse maht on 1000 tundi.

Kursuse eesmärk on tagada kesk- ja kõrgharidusega inimestele massööri  kutsestandardis määratletud; teadmiste ja oskuste omandamine klassikalise rootsimassaaži baaskursuse kaudu, mis annab kursuse lõpetanutele võimaluse sooritada Massöör I kutsekvalifikatsiooni eksam.

Klassikaline massaaž on kõige levinum massaažiliik ning kujutab endast erinevate liigutuste ja võtete kompleksi. Seda tehakse nii kuivalt, kui ka õlidega.

Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, silumisi, pigistusvõtteid, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid.

Klassikalise massaaži toimel paranevad vere- ja lümfiringe ning ainevahetus, tugevneb immuunsussüsteem, väheneb lihaspinge ja stress. Massaaž mõjub lõõgastavalt vaimsete ja füüsiliste ülepingete korral ning sel on organismile nii otsene kui ka reflektoorne mõju nahas leiduvate närviretseptorite kaudu, mis on tihedalt seotud kesknärvisüsteemiga.